O nás

1994 - Zakladatel firmy DANEX COMPONENTS Ing. Jiří Zelinka zanechává přímé technické aktivity po 30 letech práce v oblasti vývoje a výzkumu elektronických přístrojů, měřící, komunikační a regulační techniky pro Metru Blansko, Výzkumný ústav chemických zařízení Brno a Orgrez Brno (ČEZ), Výzkumný ústav elektroenergetiky Havana, Kuba, poradce pro měření a regulaci.
Nastupuje do firmy Owex, Export-Import a věnuje se obchodní činnosti v oboru elektronických součástek.

2003 - Zakládá firmu DANEX COMPONENTS s.r.o., ve které pokračuje v obchodní činnosti dovozce a prodejce elektronických součástek.

Činnost firmy je založena na výborných technických znalostech v oboru elektronických součástek. Ing. Jiří Zelinka absoloval v roce 1964 elektrotechnickou fakultu Vysokého učení technického v Brně se specializací na měřící a řídící techniku. V 80. letech na katedře Mikroelektroniky jako externí učitel vedl cvičení v předmětu Elektronické prvky.
Bohaté teoretické a praktické znalosti získal při vývoji a realizaci elektronických měřících, komunikačních a řídících systemů pro chemický průmysl a elektroenergetiku včetně jaderné ... Návrh a realizace modelu Měření a vyhodnocení neutronového toku jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice pro výcvikový trenažer Trnava 1991.

Věříme, že Vám naši pracovníci pomohou s úspěchem najít někdy dosti obtížnou cestu k té Vaší potřebné součástce. Široké obchodní i osobní styky s distributory, i s výrobci v Evropě, v severní Americe a v jihovýchodní Asii, by tomu měly býti nápomocny.